+420 608 76 79 75

 

Wellness

Hoďte starosti za hlavu a užijte si příjemný pobyt v luxusním wellness centru v Praze! Čeká vás skvělá relaxace v moderní vířivce a příjemné pocení v infra sauně. Dopřejte drahé polovičce nezapomenutelný zážitek plný pohody!

Moderní Thani Spa & Wellness sestává z vířivé vany, infra sauny a relaxační zóny a má otevřeno v sobotu a neděli!

Společně budete relaxovat a podpoříte imunitu!

Odpočinek ve vířivce vás nejen sblíží, ale má také blahodárné účinky na svaly, klouby, zdraví pokožky a redukci celulitidy. Infra sauna zase nabudí imunitu a připraví vás na proměnlivé zimní období. 

Hydro masáž

Ve vířivce je velmi účinná. Je to rychlý a snadný způsob hubnutí, díky odbourávání tuku. Je jedním ze způsobu tvarování krásné postavy tím, že redukuje celulitidu a tukové usazeniny. Podvodní masáž zpevňuje pokožku a odstraňuje odumřelé buňky. Kožní buňky se nasytí kyslíkem, struktura a barva kůže se zlepší.

Vířivé trysky masírují naše unavené tělo, vonné esence pomáhají uvolnit i naši mysl a navozují dobrou náladu.

 

Chromoterapie aneb když barvy léčí

Barvy jsou všude kolem nás. Stále nás ovlivňují a mnohdy nám mohou i pomoci. Proč si jich tedy neužívat? Co byste řekli na modrou koupel? Hýčkat barvami se však můžete každý den. Vlivu barev na lidskou psychiku si všimli již naši dávní předkové ve starém Římě či Egyptě. V dnešní době se z chromoterapie stává oblíbená relaxační metoda. Je nenáročná a příjemná.

Léčit světlem a barvami

Barvy působí na nálady člověka, na jeho vnímání teploty a času i schopnost soustředit se. V podstatě na celou lidskou psychiku. A protože je s psychikou spojena i somatická, tedy tělesná stránka člověka, lze podle zastánců této relaxační metody ovlivňovat i některé fyzické faktory. Stále častěji se barev například užívá k vyvolání žádoucích reakcí v psychiatrických léčebnách, nemocničních odděleních pro zotavování pacientů, vězeňských celách a pracovních prostorách.

Do vířívého bazénu k masáži!

Pro využití barev k relaxaci je velice vhodný vířivý bazén. Společně s hydromasáží tak uvolníte celé své tělo. Hydromasážní bazény s chromoterapií většinou využívají čtyř základních barev: červené, žluté, zelené a modré, ale některé mají kompletní škálu barev. Žádoucích účinků je pak dosahováno jejich kombinací, prolínáním i změnami. Světla jsou umístěna pod vodou. Rozsvěcují se a zhasínají podle vámi zvoleného programu.

Kterou barvu na kterou náladu?

Modrá

Modrou oceníte, když se potřebujete uklidnit a zkoncentrovat. Navíc modrá podpoří vaši kreativitu a zároveň je podle některých pomocníkem v boji s celulitidou či nadbytečnými kily. Modrá utlumuje chuť k jídlu, tiší bolest, uklidňuje a chladí.

Zelená

Zelená odjakživa evokuje přírodu a její klid. Zelená vás uvede do skvělé duševní pohody, sníží vám krevní tlak a pomůže lépe usínat při nespavosti.

Žlutá

Pokud chcete povzbudit, využijte žluté barvy. Žlutá odráží velké množství světla a burcuje tak nejen oko, ale i mysl. Dodá vám energii i pozitivní naladění. Boj s melancholií a mrzutostí tak bude mnohem jednodušší.

Červená

Také červená vás osvěží a rozproudí krev. Měla by pomoci při dýchacích a revmatických obtížích, onemocněních kůže, astmatu. Urychluje rovněž látkovou výměnu.

Oranžová

Oranžová je jednoznačně veselá barva působící proti depresi, smutku a pesimismu. Pomáhá při křečích, zácpě a slabosti ledvin.Jak ale organismus reaguje na barvu, závisí především na následujících okolnostech: na intenzitě barvy, na momentální náladě a do jisté míry také na pohlaví.
 

Příznivé účinky infrasauny

Infračervená sauna

Byla vynalezena japonským lékařem Tadeshi Ishikawou. Infrasauna prohřívá lidské tělo do hloubky, což dělá její účinky mnohem efektivnější než klasická finská sauna. Přehřívání organismu v infrasauně zlepšuje krevní oběh a funkce kardiovaskulárního systému, stabilizuje krevní tlak.

Rozehřátí Hloubkové teplo absorbované naším tělem zvyšuje krevní oběh, pleť se lépe prokrvuje, stupňuje se srdeční frekvence a látková výměna stejně jako například při pasivním tréninku, který se doporučuje jako rozcvičení pro některé sporty, aby se předešlo sportovním zraněním. .

Uvolnění Hloubkové teplo proniká do svalových tkání, odstraňuje z nich napětí a zvyšuje tak flexibilitu svalů, což přispívá k celkové relaxaci. Elastičtější svaly navíc lépe odolají každodenní zátěži. Ideální je toto uvolnění před masáží.

Úleva pro klouby Hloubkové teplo má pozitivní vliv při léčbě artróz, výronů, nervových bolestí, svalových křečí či ztuhlosti kloubů. Průvodní projevy stárnutí jsou tak zpomalovány nebo tlumeny. .

Zmírňování bolesti Rozšířením periferních cév vlivem tepla dochází k lepšímu prokrvování svalů, zplodiny látkové výměny jsou odváděny rychleji a svaly jsou lépe zásobovány kyslíkem. To přispívá k rychlejšímu zotavení i při poranění tkání. .

Posílení krevního oběhu Při hloubkovém prohřívání tělo začne vylučovat pot, aby se ochladilo. Tím se zvýší činnost srdce a zrychlí cirkulace krve, což přispívá k posílení a stabilizaci krevního oběhu. .

Čištění pleti Intenzivní transpirace pročišťuje póry do hloubky. Škodliviny a jedy jsou odstraňovány a na své místo nastupují živiny. Jedná se o péči, která oddaluje stárnutí pleti. .

Odbourávání celulitidy Celulitida není nic jiného než tukové a vodní usazeniny pod pokožkou. Tepelné působení podporuje průběh očišťujících procesů v těle, intenzivní pocení a následné odplavování škodlivin. Nepříjemné usazeniny v podobě celulitidy tak mohou být postupně odbourávány. .

Snížení váhy Hloubkové teplo proniká nejvrchnější vrstvou pokožky a přijímají ho krevní cévy uložené v tukové tkáni, přijatým teplem se rozšíří a obstarávají tak lepší prokrvení tukových tkání a spalování kalorií. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou vyloučeny lymfatickým systémem z těla ven.

Redukce toxických látek. Pocení přispívá k vyloučení jedů a minerálních zplodin látkové výměny z těla. Mezi ně patří například řada těžkých kovů, alkohol, nikotin, cholesterol a další.

Pasivní kardiovaskulární trénink

-hlubokým proniknutím infračervených paprsků pod pokožku dochází nejen k prohřátí kůže, ale také svalových tkání a vnitřních orgánů. Tělo na tuto stimulaci reaguje zvýšením srdečního objemu a rytmu a tato přínosná srdeční zátěž vede k tréninku a zlepšení kondice kardiovaskulárního systému.

Hubnutí

-podle provedených výzkumů se spálí za 30 min. pobytu v infrakabině 600 a více kalorií. Ztracenou hladinu vody v těle doplníme vhodnými tekutinami. Teplo pronikající v průběhu pobytu v infrakabině přijímají krevní cévy uložené v tukové tkáni, se lépe rozšiřují a lépe prokrvují. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou tímto procesem vyloučeny lymfatickým systémem z těla ven.

Celulitida

-celulitidu tvoří vodní a tuková usazenina pod kůží. Hlubokým prohřátím tkání a následné pocení v infrakabině pomáhá odbourávat tyto vodní a tukové usazeniny. Používání infrakabiny urychluje jakýkoliv program proti celulitidě.

Posílení imunity

-zvýšení tělesné teploty vede k usmrcení bakterií a virů nebo alespoň k zástavě jejich množení. V rámci prevence se doporučuje pobývat v infrakabině nejprve krátký časový interval při nižší teplotě, pak postupně interval prodlužovat a teplotu zvyšovat.

Eliminace toxických látek z těla

-dlouhodobým výzkumem bylo prokázáno, že složení potu v běžné sauně tvoří z 95-97% voda. V infrakabině díky možnosti hloubkového prohřevu tkání je v potu obsažena voda jen z 80-85%, zbytek tvoří tukové buňky a cholesterol, v tucích rozpustné jedy, těžké kovy, kyseliny, sodík a čpavek. Na rozdíl od běžné sauny je výdej potu v infrakabině minimálně dvojnásobný a vyloučí se jím 3-7 krát vyšší množství ve vodě nerozpustných látek.

Krása

-pobyt v infrakabině zlepšuje prokrvení kůže, kůže dostává nový lesk odstraněním kožních nečistot a odumřelých buněk z důvodu hloubkového čištění pórů, zlepšuje elasticitu a napětí kůže, zpomaluje proces stárnutí, nechává kůži měkkou a hebkou, zlepšuje stav akné, ekzémů, popálenin, otevřené rány se lépe hojí, přičemž se zmenšuje velikost jizev.

Relaxace

-prohříváním v infrakabině se sníží ztuhlost končetin, snižuje se svalové napětí, mírní se bolesti. Přispívá k odstraňování stresu.

Peeling těla mořskou solí

  • Přírodní tělový peeling šetrně odstraňuje odumřelé kožní buňky a stimuluje mikrocirkulaci krve v pokožce. Dodává tělu důležité minerály a má blahodárný vliv na celý organismus.
  • Smyjte ze sebe starosti celého dne. Jemné solné krystalky šetrně odstraňují odumřelé kožní buňky a stimulují mikrocirkulaci krve v pokožce.
  • Přírodní tělový peeling bohatý na obsah minerálů kombinuje účinek mořské soli a zklidňujících aromatických olejů a přírodních výtažků. Má silně zvlhčující, revitalizující a relaxační účinky. Oceánská sůl (hořčík, draslík, sodík, chlór, brom, vápník, zinek, selen aj.) aktivně působí spolu s hroznovým olejem, výtažky z bylin a mořských řas a zanechává provoněnou, svěží a esenciálními oleji ošetřenou pokožku.

Zábal těla s maskou z mořských řas

  • Nejprve se tělo potře teplou maskou z směsí řas, jejichž kombinace může být různá a volí se podle účinků, kterých má být dosaženo.  Poté již následuje samotný zábal do termo folie, během kterého dochází k pocení a tím tedy i odbourávání jedovatých látek v těle.
  • O blahodárných účincích mořských řas na lidské zdraví věděli již naši předkové před mnoha sty lety. Například první dochované zápisky z území Japonska popisují řasy nejen jako potravinu, ale zároveň jako lék. Hojně je využívali také starověcí Egypťané, Řekové i Římané a to především pro své kosmetické účely. Dnes jsou mořské řasy již běžnou součástí celé řady potravin a výrobků a stále více lidí je zařazuje do svého jídelníčku. Aby také ne, tyto organismy obsahují velké množství vitamínů, minerálů, aminokyselin a dodávají tělu rovněž nezbytné stopové prvky. Díky své zásadotvornosti zbavují naše tělo kyselosti, navazují a odvádějí z těla těžké kovy a doporučují se při prevenci celé řady civilizačních nemocí.

Parafínový zábal na ruce:

  • Pokožka na rukou bezesporu patří k nejnamáhanějším částem lidského těla. Běžně je používáme k práci, často na něco saháme, několikrát denně si ruce myjeme… Tato zátěž se následně projevuje vysušenou a rozpraskanou pokožkou, nevzhlednými záděrami či slabými a třepícími se nehty. Ale i těmto potížím můžete snadno předejít, pokud svým rukám věnujete náležitou péči. Pokud i vy toužíte po dokonalých rukách, ideální pro vás budou zejména oblíbené parafíny na ruce! Parafínové zábaly na ruce jsou blahodárnou procedurou, která kombinuje jak zdravotní, tak i estetické účinky, a jsou účinné již od první aplikace.

Účinky parafínových zábalů na ruce:

  • zlepšují prokrvení pokožky, uvolňují svaly a klouby, vypínají a zjemňují pokožku, zanechávají ruce hladké a odpočinuté, příjemně prohřívají pokožku, vyživují a zpevňují nehty.
  • Parafín je speciální vosk získaný z ropy. Rozpouští se při teplotě 52 — 55 °C a umí perfektně zadržovat a předávat teplo. Jedná se o aromatické vosky, které jsou parfémované vonnými oleji a obohacené výživnými vitamíny. Parafín pokožku dokáže oživit, osvěžit a perfektně zvláčňit.