+420 776 590 000

 

Čínská masáž Gausha

V překladu znamená „gua“ pohyb jedním směrem, škrábat a „ša“ znamená špatné, dohromady tedy „seškrábat všechno špatné“. Je to velmi starý druh čínské masáže. Používá se při ní škrabka, která je vyrobena z nefritu nebo z buvolího rohu, s jejíž pomocí se pracuje na různých místech těla, kde se nacházejí akupunkturní body a reflexní zóny těla.

Čínská masáž se provádí se speciálním olejem, škrabkou se po dráze meridiánů vyškrabují z těla nečistoty a toxiny. Během čínské masáže se zlepšují výměnné procesy v pokožce. V místech, kde dochází k projekci patogenních procesů v těle, se objevují výrony krve v podobě tmavých skvrn. Tak se na povrchu projektuje odváděný odpad.

Během čínské masáže se zlepšují výměnné procesy  v kůži, vylučují se toxiny, proto je třeba kůži neustále očišťovat a  otírat. Během 12 hodin je třeba doplňovat neustále tekutiny, pít teplou vodu,  aby bylo zajištěno vylučování toxinů z organismu. Po masáži se může  objevit silná únava, stejná jako po fyzické zátěži, například po běhu na 20 km.  Na místě, kde se objevily krvavé skvrny, se po krátké době objeví modřiny,  které zmizí během dvou dnů. Procedura by se měla opakovat 1 – 2x za týden poté,  co zmizí modřiny. Doporučuje se absolvovat 10 – 20 léčebných procedur přibližně  2x ročně.

Oblast využití čínské masáže Guasha je široká:

Při  osteochondróze – dochází ke zlepšení krevního oběhu  v postižených oblastech, zesiluje se oběh lymfy, díky tomu odchází  oteklost a s tím mizí i syndrom bolesti, odstraňuje se svalová křeč.  Působením na body kolem nemocného kloubu odstraňuje oteklost okolní tkáně,  obnovuje se krevní a lymfatický oběh, mizí bolest, zlepšuje se hybnost kloubu.

Při  nachlazení a zánětu průdušek – působení na body a  místa, jež jsou projekcí plic, odstraňuje se oteklost sliznice průdušek,  zlepšuje se drenážní funkce dýchacích cest, odstraňuje se zadýchávání, zmenšuje  se kašel.

Při  cholecystitidě (zánět žlučníku) – uvolňuje křeče  žlučníku, normalizuje motoriku.

Provádění čínské masáže guaša na spodní části  zad a břicha zlepšuje krevní a lymfatický oběh v malé pánvi, díky tomu  dochází k odstranění stagnace krve a zánětlivých procesů, normalizuje se funkční  aktivita orgánů malé pánve, rozpouští se srůsty.   Působením na další zóny těla se zlepšuje  stav srdečně cévního systému, dochází ke snížení krevního tlaku, upravuje se  srdeční rytmus, odstraňuje se zadýchávání, které je způsobené onemocněním  srdce.   Masáž guaša zlepšuje díky vyloučení  toxinů stav pokožky, mizí pigmentace, akné, docházení k omlazení pokožky.   Blahodárný vliv má masáž také na nervový  systém: zlepšuje se spánek, odstraňuje podrážděnost, zlepšuje chuť  k jídlu.

Comments are closed.